Linia produkcyjna niepowtarzalnego sosu z Mazur ruszyła w 1962 roku. Wtedy też nadawanie rozpoczęła radiowa „Trójka”, a The Beatles nagrali pierwszy singiel. Dla wielu Majonez Kętrzyński to równie kultowy produkt jak guma Donald czy oranżada w proszku. Do tych sentymentalnych skojarzeń nawiązuje nowa strategia reklamowa Majonezu Kętrzyńskiego pod nazwą „Kultowy Polski Majonez od 1962 roku”.
„MAJONEZY” Spółdzielnia Pracy Produkcyjno-Handlowa (SPP-H) w Kętrzynie istnieje od 1945 roku, a od 1962 produkuje Majonez Kętrzyński. Znają go wszyscy mieszkańcy regionu, w którym znajduje się siedziba firmy. W Polsce wschodniej jest najbardziej rozbudowana sieć sprzedaży, ale popularny „Kętrzyniak” podbija też serca mieszkańców Mazowsza czy Pomorza.
Kultowy majonez i Beatlesi
- Zmieniające się oczekiwania klientów i rosnąca konkurencja na rynku sprawiły, że postanowiliśmy w przemyślany sposób odświeżyć wizerunek naszej flagowej marki i zaprezentować ją w nowej, atrakcyjnej formie - mówi Piotr Majewski, prezes SPP-H w Kętrzynie.
- Uznaliśmy, że kampania reklamowa nie musi oznaczać ścigania się z obowiązującymi modami i unowocześnianiu wizerunku na siłę. „Kętrzyniak” jest kultowy w swojej tradycyjnej formie. Postanowiliśmy wykorzystać to, co w naszym produkcie najcenniejsze: długą i ciekawą historię oraz mnóstwo sentymentu, jakim darzą Majonez Kętrzyński klienci, również ci rozsiani po całym świecie.
Powrót do przeszłości
Prezes Piotr Majewski zakłada, że ofensywa marketingowa zwiększy przywiązanie dotychczasowych klientów do marki, ale umożliwi również pozyskanie nowych, którzy mają sentyment do kultowych marek.
- Podejmujemy nowe wyzwanie i dostosowujemy się do potrzeb rynku - podkreśla Piotr Majewski. - W odpowiedzi na modny obecnie zdrowy tryb życia wprowadziliśmy również majonez lekki, który pozwala zachować smukłą sylwetkę, a jednocześnie cieszyć się kultowym smakiem.Kreacje reklamowe użyte w kampanii bazują na tradycyjnej etykiecie majonezu. Prosta forma z wykorzystaniem wyrazistych kolorów utrzymana jest w konwencji graficznej retro.
Od 2 kwietnia na terenie Warmii i Mazur oraz w regionach sąsiadujących pojawią się billboardy przedstawiające potrawy, np. kanapeczka czy jajeczko, które nie mogą się odbyć bez majonezu. Kreacje nawiązują do artystycznych plakatów z nurtu „estetyki sentymentalnej”, jaki dziś przeżywa renesans popularności. Kampania będzie też prowadzona, na portalach internetowych oraz w regionalnej telewizji. Powstała też limitowana wersja plakatów z kultowym wizerunkiem „Kętrzyniaka”.
Fani marki mają również możliwość współtworzenia nowej strony internetowej kultowego produktu (www.kultowymajonez.pl). Do udziału w zabawie zaprasza sam… „Kętrzyniak”, który będzie bohaterem i narratorem komunikacji reklamowej.
Teaser pełen emocji
Niektórzy internauci obawiali się końca produkcji, co czasem wyrażali dość emocjonalnie, ale dziś mogą odetchnąć z ulgą. Choć wciąż jeszcze nie byli pewni czy zapowiedź kampanii reklamowej w nowej odsłonie nie jest żartem primaaprilisowym. Pożegnali „Majonez Kętrzyński”, ale w zamian powitali „Kultowy Polski Majonez”.
W mediach społecznościowych rozpoczyna się nowy etap w komunikacji. Nacisk będzie położony na historię majonezu: początki funkcjonowania zakładu, pierwszych pracowników, ważniejsze zmiany w ofercie, a także ciekawostki z czasów, kiedy zaczęła się produkcja majonezu, np. narodziny Axla Rose’a, premiera filmu „Nóż w wodzie” czy pierwszy występ grupy Niebiesko-Czarni.
- Chcielibyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy tak zaangażowali się w obronę Majonezu Kętrzyńskiego, wysyłali do nas apele oraz przepiękne wspomnienia. To po raz kolejny udowodniło nam, jak ciepłe emocje budzi nasza flagowa marka – podsumowuje Piotr Majewski.
ZAPRASZAM NA